Elektrostatik Toz Boyama

Elektrostatik Toz Boya 1960’lardan itibaren Avrupa ve Amerika’da kullanılmaya başlanmış, 1980’lerin sonlarına doğru Türkiye’ye gelmiş bir kaplama yöntemidir.

Yaş boya uygulamalarına göre çok genç olmasına rağmen, kısa sürede geniş kullanım alanı bulmuş ve üretilen miktarlar açısından dikkate alınmaya değer rakamlara ulaşmıştır. Bu kaplama yöntemi özellikle metal yüzeyleri korumakta, dekoratif bir görünüm kazandırmakta kullanılır. Ayrıca, son yıllarda yapılan gelişmeler sonucu cam, seramik, ahşap ve hatta plastik yüzeylerin de kaplanmasında Toz Boya teknolojisine geçilmektedir. Çevresel açıdan ve uygulama açısından sağladığı avantajlar Toz Boyayı kaplama sektörünün gözdesi haline getirmiştir. Toz Boya elektrostatik güç ile çalışan tabancalar sayesinde tatbik edilir ve ilgili fırınlama koşullarında pişirilir.

Prosesimiz;

Toz boyama Malzeme ebatları olarak yükseklik 1500 mm uzunluk 4000 mm ve genişlik 450 mm ebatlarındaki tüm malzemeleri boyama prosesimiz mevcuttur.

Boya olarak Pulver Jotun , akzo Nobel vb. kullanmaktayız. Belirtilen firmaların kataloğunda ki tüm RAL kodlarında boyama yapılabilmektedir.

Farklı renklerde talebin gelmesi halinde satış yetkililerimizden bilgi alabilirsiniz Tüm çıkan ürünlerimiz konusunda gerekli kalite-kontrol testleri yapılarak laboratuvarımızda kayıt altına alınmaktadır.

Tesisimizin Özellikleri

Tesis Uzunluğu 200 MT.
Tabanca Sayısı 4 + 4 + 1

Makina Hattı Boyama Ölçüleri

Uzunluk En Genişlik
4000 mm 1500 mm 450 mm